środa, 4 lutego 2015

Wolna wola pod warunkiem, że ich...

(21.12.2014)

"Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień..." To mi dziś chodzi po głowie... 

Oczywiście ze względu na stan tzw "błogosławiony" i mnie bezpośrednio zaczęły dotyczyć pewne kwestie z tym związane, jak m.in. sposób porodu.

Jestem pełna złości, nie!, jestem pełna wściekłości na tych (bo nie tylko na kobiety), którzy egoistycznie i wyłącznie przez pryzmat własnych wyobrażeń i widzi mi się dają sobie prawo do oceniania kobiety, która akurat zdecydowała odejść od kanonu męczennictwa, nie zgadza się z wolą natury i chce rodzić przez cc (z różnych powodów). 

Czy WY, ci prawi, kierujący się "PRZEDE WSZYSTKIM DOBREM DZIECKA", będący tacy pro-prawa natury, chrześcijanie "wierzący nie praktykujący" choć przez chwilę zastanowiliscie się co czuje kobieta, która decyduje się na cesarkę? Zadaliscie sobie pytanie "co nią kieruje?", "skąd ta decyzja?", zasiegneliscie wiedzy nt porównania i RZECZYWISTYCH i REALNYCH zagrożeń dla dziecka, które rzekomo niesie takie rozwiązanie? Zastanowiliscie się przez pół minuty co będzie przeżywała później taka matka zmuszona do porodu siłami natury i jak to się później odbije na dziecku? Przeszło wam przez te przepełnione hipokryzją i egoizmem umysły co czuje kobieta, którą tacy jak wy napietnuja i oceniają, jakby robiła coś złego? 

No nie. Bo jedynie potraficie oceniać, oskarżać, krytykować i wytykać... I co najciekawsze, wiele w tej kwestii do powiedzenia mają PANOWIE, bo to przecież "nasza wspólna sprawa"... 

Miałam potrzebę się wyzłościć, bo mi się już żółć na to zbiera, gdy słyszę "mądrości" od "profesorów medycyny", jak to ja zamierzam swoje dziecko skrzywdzić i jak spotykam się z krytyką i ocenianiem, jak to ja DOBRA DZIECKA POD UWAGĘ NIE BIORĘ! 

A co z moim dobrem? Ja to dam radę, nie? 😕

Under the dome!

Pierwsze zakupy. Galeria Blue City.

Samochód zaparkowałam na poziomie "Słońca" 🌞, czyli najwyższym, z różnych powodów. M.in. tam byłoby go najłatwiej znaleźć 🙊 😜

Poziom "Słońca" jest poziomem +4 

W windzie taki komunikat: "łącznik parkingu z galerią znajduje się na poziomie +2".

Pakujemy się więc z Babcią mojego małego człowieka i z nim samym 👶 do windy i zmierzamy do wnętrza galerii.

Z reguły zwracam uwagę przy jakim sklepie wchodzę do środka, żeby łatwiej było mi wyjść. Uznałam jednak tym razem, że skoro "łącznik" tylko na +2, to nie ma potrzeby. Poza tym, zaaferowana nowym doświadczeniem i takie tam 😊

Po zakupach szybka kawa na poziomie oznaczonym 2 w galerii i do wyjścia.

Ale coś nam nie tak było, bo żadne z wyjść nie przypominało tego, którym weszłyśmy.
Zaczęłyśmy więc sprawdzać po kolei.

Zwiedziłyśmy najdziwniejsze zakamarki klatek schodowych, tuneli i labiryntów, ale wyjścia, jak nie widać, tak nie widać.

Więc, DO WINDY i szukamy od dołu.

W windzie, jak nic, poziom 2 to ten, gdzie byłyśmy na kawie i gdzie wyjścia nie znalazłyśmy!

Po niemal 30 minutach poszukiwania właściwego wyjścia okazało się, że w windach parkingowych poziom +2 jest łącznikiem, ale już w galerii ten sam poziom jest oznaczony w windzie +1!!! (sic!)

Udało się! Mamy windę, która jedzie wyżej! Wsiadamy!

Winda rusza, jedzie w górę, nagle turbulencje i w dół 😰😲 znowu w górę, turbulencje i w dół! I w górę i jesteśmy na poziomie +3 (najwyższy do wyboru we wspomnianej windzie). Wysiadamy przerażone, ja komunikuję, że do tej windy więcej nie wsiądę!

Ale poziom "Słońca" jest na +4, a winda nas wysadziła na +3. Druga nie działa, a jakoś musimy się jeszcze jedno piętro wyżej dostać. 
OK, zatem schody. W poszukiwaniu klatki schodowej otwieramy drzwi i oto, naszym oczom ukazał się parking na poziomie "Słońca" i nasz samochód grzecznie i wiernie czekający na nasz powrót... 👏

Ufff szczęśliwie do niego W KOŃCU dotarły! 😂😆🙆